BİR KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VAR BENDEN SELAM OLSUN DEDİK

SİZLERE BU SAYFALARDA HATIRALARIMI YAZACAĞIM. FAKAT SUYA SABUNA DOKUNARAK HER KONUDA YAZACAĞIM..


Sevgili Dostlar
Bu sayfalarda yazılanlar, kütüphanedeki en önemsiz kitabın içindekilerden daha da değersiz olabilir. Fakat kimler gidiyor, o muhteşem eserleri saklayan yerlere? İşte size düşüncelerimi anlatan, makaleler. Bu sayfalardaki en beğenmediğiniz bir anlatım bile, milyonlarca kütüphanelerdeki yazılardan, daha da kıymetlidir. Çünki sizin gözlerinizin önüne geldi. Yorumlar yazın. Yazdıklarınız, okunsun. Okuyanlar size cevap yazsın. Sonra içinde mücevher gibi kitabları koruyan, kütüphanelere de gideriz. Hakikatı araştırırız. Şüpheci olmak, insanı bilgi sahibi yapar. Bu kardeşinizi, menfi veya müspet yazılarınızla, ödüllendirin. Büyük harflerle yazıyorum. YORUMLARINIZI, BEĞENİLERİNİZİ VE ELEŞTİRİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

H A S A N G Ü L E R

21 06 2009

YENİ SÖLÖZ'LÜ ŞEVKET BAŞOL AMCA..

EĞER GÜN OLUR BİR YAKININIZ VE YA KENDİNİZ İÇİN ŞEVKET BAŞOL'UN TELEFONU LAZIM OLURSA YAZIYORUM. ÇÜNKİ BUGÜN BİR OKUYUCU BENİ TELEFONLA ARADI..ŞEVKET BAŞOLUN TELEFONUNU İSTEDİ.
YAZIYORUM:   0224 5822818

http://beklenenzeytinci.blogcu.com/rss.php  


EĞER GÜN OLUR BİR YAKININIZ VE YA KENDİNİZ İÇİN ŞEVKET BAŞOL'UN TELEFONU LAZIM OLURSA YAZIYORUM. ÇÜNKİ BUGÜN BİR OKUYUCU BENİ TELEFONLA ARADI..ŞEVKET BAŞOL'UN TELEFONUNU İSTEDİ.
YAZIYORUM:   0224 5822818


YENİ SÖLÖZ KÖYÜNE YOLCULUK...
MASÖR ŞEVKET BAŞOL AMCANIN KÖYÜNE GİTTİK..

18 HAZİRAN 2009 PERŞEMBE GÜNÜ MEMLEKETE DOĞRU BİR YOLCULUK YAPTIK. GÜZELLER MAHALLESİNDEN BİR KARDEŞİMİZ:
-"HASAN ABİ SİZİN DİYARA GİDECEĞİM. EĞER ZEYTİN DİYARINDAN ZEYTİN YA DA ZEYTİNYAĞ ALACAK OLURSAN, ARABAMDA YER VAR. DÖNÜŞTE ONLARI DA ALIR GELİRİZ" DEDİ. BABASI RAHATSIZLANMIŞ.BİZİM ORADAKİ ÇOK MEŞHUR ÇIKIKÇI-KIRIKÇIYA(O KENDİSİNE MASÖR DENMESİNİ İSTİYOR) GİDECEKLERMİŞ. YAKLAŞIK 20 YIL ÖNCE YİNE BÖYLE RAHATSIZLANMIŞ. TAVSİYE ÜZERİNE ARKADAŞIN BABASI BİZİM MEMLEKETE GİTMİŞ. ŞEVKET BAŞOL AMCA HÜNERLİ PARMAKLARIYLA VE ALLAHU TEALANIN İZNİYLE KOMŞUMUZU SAĞLIĞINA KAVUŞTURMUŞ. YİNE GİDECEK BU SEFER OĞLUYLA BERABER VE YANINA BENİ DE ALARAK...


g_zeller_mahallesi.9541_sokak__22_.jpg

ZEYTİNCİ DÜKKANIMIZ, GÜZELLER MAHALLESİNDEDİR. İŞTE RESİMDEKİ BİNA..
BEKLERİM EFENDİM..

561975_12_05_19s_l_z.jpg

AŞAĞIDAKİ HARİTADAKİ İZNİK GÖLÜNÜN TAM ORTALARINA YAKIN, FAKAT RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ GÖLE TEPEDEN BAKAN GÜZEL BİR BELDEDİR, YENİSÖLÖZ.
YENİ SÖLÖZ BELDESİNE AĞIZ ALIŞKANLIĞI OLARAK YENİSÖLÖZ KÖYÜ DİYEBİLİRİM. FAKAT UZUN ZAMANDIR, ORHANGAZİ İLÇESİNE BAĞLI BİR BELDEDİR. BELEDİYE BAŞKANI VARDIR. DEMOKRAT PARTİ BURADA ÖNDEDİR. ÇÜNKÜ MENDERES ZAMANINDA BURAYA ÇOK HİZMET GİTMİŞTİR. ONLAR DA İSTANBUL'DAKİ VEFA SEMTİ OLARAK BİLMEZLER VEFAYI. YAPILAN İYİLİKLERİ HİÇ UNUTMAZLAR.

belediye_harita_getir_harita.jpg

resim_001g__142_.jpg

ZEYTİN DİYARI GEMLİK'E UĞRAMADAN KÖY YOLUNA DÖNDÜK. FAKAT SİZE YİNE DE AŞAĞIDA VE YUKARIDA İKİ GEMLİK MANZARASI GÖSTERMEK İSTEDİM.

hpim0472.jpg

ARABAYI OĞLU KULLANIYORDU. SABAH NAMAZI VAKTİ, BENİ EVİMDEN ALDILAR. GECENİN KARANLIĞI BİZ İZMİT'E GİRERKEN DAĞILDI. SOKAKLARDA TEKTÜK İNSANLAR GÖRÜLÜYORDU. GÖLCÜK İSTİKAMETİNE DÖNDÜĞÜMÜZDE BİR VATANDAŞ EL ETTİ. ÖNDE BEN VARDIM. ARKADA İSE AĞRIDAN İNİM İNİM İNLEYEN KOMŞUM VARDI.
-"BABA RAHATSIZ OLMAZSAN BİR MİSAFİR ALACAĞIM" DİYEREK DANIŞTI. GAYRETLİ VE İYİLİKSEVER ADAMDI BABA:
-"AL EVLADIM ÇOK İYİ OLUR. SEVAPTIR" DEDİ.
İZMİT'Lİ VATANDAŞIMIZ ARKA KOLTUĞA OTURDU.
GÖLCÜK'E GİDİYORMUŞ. ORADA BİR İNŞAATDA BEKÇİLİK YAPIYORMUŞ. EMEKLİYMİŞ. EĞER ÇALIŞMASA MAAŞI YETMEZMİŞ. BİZ DE EMEKLİYİZ. BİZ DE ÇALIŞIYORUZ. KENDİ İŞİMİZDE.. ZEYTİN TİCARETİ YAPIYORUZ. İŞTE ŞİMDİ AKRABAMIZA GİDECEĞİZ. ONUN ZEYTİNLARİ EĞER HESABIMIZA GELİRSE ALIP DÖNECEĞİZ. ARKADAŞIN ARABASI STEYŞİN. BÜYÜK BİR BAGAJI VAR. 500 KİLO ZEYTİN TAŞIYABİLİRİM DİYOR. HAYDİ HAYIRLISI.
BEN BU DÜŞÜNCELER İÇİNDEYKEN BİR DE BAKTIM GÖLCÜK'E GELMİŞİZ. MİSAFİRİMİZ BİZE DUA EDEREK, ARABADAN İNDİ. E.!!NE DEMİŞLER. KİMİNİN DUASI KİMİNİN PARASI. İKİSİDE LAZIM BU DÜNYADA İNSANLARA..
SİZ OKUYUCULARIMDAN DA BOL BOL DUA İSTİYORUM.
İNŞAALLAH BU ACILAR İÇİNDE KIVRANAN KARDEŞİMİZ, RAHATA KAVUŞUR.
ÇOK ERKEN SAATTE, KÖYE GELDİK. KIRIKÇI SAAT 9 DAN ÖNCE GELENLERE BAKMAZMIŞ. BİZ DE ÖNCE ZEYTİN İŞİNİ HALLEDELİM DEDİK.
ÖNCE BİZİM KÖYE GELDİK. AKRABAMIZIN KAPISINI ÇALDIK. UYUYORLARDI. TABİİ ERKEN ZAMANDI. AKŞAMDAN HABER VERMİŞTİK.
-"HOŞGELDİN" DİYEREK VE GÜLÜMSEYEREK( FAKAT 5-6 DAKİKA SONRA ANCAK) YANIMIZA GELDİ. BERABERCE ZEYTİNLERE BAKTIK. GÜZELDİLER. BEĞENDİK. FAKAT DAHA TAM TAT ALAMAMIŞLARDI. ANCAK AĞUSTOS AYINDA LEZZET TAMAMLANACAKTI.
-"ÖYLEYSE BUNLARI BİZİM İÇİN AYIR. BİZ DE AĞUSTOSTA GELİP ALIRIZ" DEDİK. BURAYA KADAR GELMİŞTİK. BOŞ GİDEMEZDİK. BİZİM KÖYÜMÜZÜN SUYU ÇOK MEŞHURDU. TAHLİLLER SONUCUNDA EN NEFİS SU TANIMLAMASINI ALMIŞTI. HERKES BURSA-GEMLİK VE CİVARDAN GELEREK SU ALIYORLARDI. İSTESEK BU SUYU ŞİŞELEYİP PARA KAZANABİLİRDİK. İSTEMEDİK. HEM KENDİMİZ HEM DE BÖYLE MİSAFİRLERİMİZ İÇİN HAYRAT OLMASINI İSTEDİK. ARABADA BULUNAN SU DAMACANALARINI VE AKRABAMIZIN DA BİZE BULUP VERDİĞİ BİR İKİ SU BİDONUNU BUZ GİBİ AKAN ÇEŞMEDEN DOLDURDUK.

k_yde_su__e_mesi.jpg

BU ARA VAKİT BİR HAYLİ İLERLEDİ. BİZ DE ŞEVKET BAŞOL ABİNİN KÖYÜNE DOĞRU GİTTİK. BU KÖYÜN İNSANLARI ÇOK SEVECENDİR. SİZLERE TAVSİYE EDERİM. MUTLAKA BU KÖYE GİDİN. İSMİ YENİ SÖLÖZ İSMİ GİBİ İNSANLARI DA YEPYENİ.. HEPSİ İYİLİK MELEĞİ SANKİ.

18_haziran_ve_sol_z_beldesi..__1_.jpg

10432045_bgw.jpg

ŞEVKET BAŞOL AMCA BİR HAYLİ YAŞLANMIŞ. FAKAT KENDİSİNİ EMEKLİYE AYIRMAMIŞ.ZEYTİNYAĞI VE ZEYTİN İNSANI HEP DİNÇ TUTUYOR.. MAHARETLİ PARMAKLARIYLA, KOMŞUMUZU SAĞLIĞINA KAVUŞTURDU.
BİZİM GİBİ BAŞKA ZİYARETÇİLER DE VARDI. ONLARLA DA OĞLU İLGİLENDİ. MAŞAALLAH OĞLU DA ŞEVKET AMCA GİBİ..
TABİİ BABASININ DİZİNİN DİBİNDE BÜYÜDÜ. ONDAN EL HARETKETLERİNİ ÖĞRENDİ. MASÖR DÜKKANININ HEMEN YANINDA ZEYTİN SATIŞ MAĞAZASI VAR. ORAYA DA UĞRAYIP ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞ ALALIM. MADDİ BİR KATKIMIZ OLSUN DEDİK. FAKAT DAHA ÖNCE FOTOĞRAFLAR ÇEKEREK, ŞEVKET AMCANIN MAHARETİNDEN MEMNUN OLANLARI SİZE TANITMAK İSTEDİK. İŞTE FOTOFRAFLAR.

10432045_jfl.jpg

10432045_4ha.jpg

10432045_48v.jpg

DUVARLARDA MEŞHURLARIN RESİMLERİ VAR. ANKARA BELEDİYE BAŞKANI DA TEDAVİ ETTİKLERİNDEN. AYRICA HERYIL KIRKPINAR GÜREŞLERİNE GİDİYOR. GÜREŞLERDEN ÖNCE PEHLİVANLARA MASAJ YAPIP RAHATLATIYOR...
OLASI BİR SAKATLIK DURUMUNDA İLK YARDIM EKİBİNE YARDIMCI OLUYOR...
BURSASPORLU FUTBOLCULARA DA ZAMAN ZAMAN MASAJ YAPIP RAHATLATIYOR. BELKİ DE BURSASPORUN BAŞARISINA KATKISI OLUYOR.

İlgili aramalar: amatör - en güzel zeytin -  en -  güzel -  zeytin
İlgili aramalar: amatör - körfezİm zeytİnyaĞlari -  kÖrfezİm zeytİnyaĞ -   zeytİn -   zeytİn ezmesİ

19752
0
0
Yorum Yaz